Šių metų projekto „Mes rūšiuojam“ dalyvius rūšiuoti ragina pažangi ir visuomeniška… ožka Mėta.
Ne vienerius metus „Mes rūšiuojam“ organizatoriai, siekdami didesnio projekto įtaigumo, padėti skelbti švietėjiškas idėjas prašo įvairius žinomus asmenis – sportininkus, menininkus. Šiemet geram darbui buvo nuspręsta pasitelkti augintinius – savo šeimų narius, kurie taip pat gali paraginti visuomenę – „Rūšiuokim kartu“.

Šiemet „Mes rūšiuojam“ plakatuose vaizduojama balta ožka Mėta – ji pavyzdingai surūšiavo elektronikos, buitinės technikos ir baterijų atliekas. Tačiau jos pažįstamas juodas ožys Pipiras atliekomis nepasirūpina tinkamai, todėl balta ožka ragina – „nebūk ožys, rūšiuok“. Visi šie metai bus skirti tam, kad Pipiras suprastų rūšiavimo svarbą ir būtinybę.

Gyvūnai nusipelno daug mūsų meilės, todėl per juos siekiama atkreipti dėmesį į opias visuomenės problemas. Balta ožka Mėta šiemet nebus vienintelė rūšiavimo pagalbininkė – moksleiviams taip pat yra paskelbtas konkursas, kuriame augintiniai prisideda prie raginimo rūšiuoti. Vaikai gali skelbti savo augintinių nuotraukas „Mes rūšiuojam“ socialinio tinklo Facebook paskyroje, rinkti „patinka“ ir už savo išradingumą raginant rūšiuoti laimėti projekto rėmėjų prizus. Iki 2016 metų vasario 1 dienos galima siųsti savo nuotraukas el.paštu info@mesrusiuojam.lt, trys daugiausia „patinka“ surinkusių nuotraukų autoriai bus apdovanoti po 100 eurų vertės kuponą apsipirkti „Elektromarkt“ parduotuvėje. Organizatorių komisija taip pat papildomai išrinks 10 originaliausių nuotraukų, kurių autoriai taip pat laimės po 50 EUR vertės kuponą. Pridedamas labai smagus pavyzdys – Editos Aleksandravičienės atsiųsta nuotrauka, kurioje žuviukas Dikas atidžiai stebi rūšiavimo procesą.

Mūsų augintiniai yra dalis gyvosios gamtos, kuri mus supa. Tai priminimas visiems mums, kad gamtą reikia tausoti, rūpintis aplinkos švara, kad visiems būtų gera gyventi. Rūšiavimas yra vienas iš svarbiausių šių dienų žmogaus įgūdžių, kitaip mūsų planeta gali sulaukti didelių problemų. Todėl šiemet rūšiuokime kartu su savo augintiniais.

Kaip žinoma, Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos bei Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos organizuojamo projekto „Mes rūšiuojam“ metu renkamos elektronikos, buitinės technikos, baterijų atliekos. Visos atliekos turi būti sutvarkytos taip, kaip reikalauja Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų prižiūrimos aplinkos apsaugos normos, kad atliekos neužterštų aplinkos, būtų perdirbtos, o žaliavos panaudotos pakartotinai. Didžioji dalis atliekų gali būti perdirbta, taip sumažinant ribotų išteklių naudojimą, bei kai kurių gaminių savikainą.

Leave a comment