Projektas „Mes rūšiuojam”

Šio projekto siekis, atkreipti dėmesį į aplinkos apsaugos problemas, efektyviai organizuoti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų atliekų rinkimą. „Mes rūšiuojam“ ypatingą dėmesį skiria jaunosios visuomenės ugdymui – moksleiviai, studentai ir net darželių auklėtiniai turi būti pratinami rūšiuoti, rinkti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų atliekas, jų nešalinti su kitomis buityje susidarančiomis atliekomis.Projektas „Mes rūšiuojam“ – didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. Projekto „Mes rūšiuojam“ metu Lietuvos švietimo įstaigose renkamos elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamųjų baterijų atliekos.

Mažinti aplinkos taršą padės jaunųjų bendruomenės dalyvių, jų šeimos narių bei mokytojų skatinimas. Projektas „Mes rūšiuojam“ nusprendė skirti dovanas visoms mokykloms, kurios dalyvauja šiame projekte, saugo savo aplinką ir formuoja vaikams gerus įgūdžius.

Kviečiame aktyviai dalyvauti visas Lietuvos švietimo įstaigas – bendrojo lavinimo mokyklas, profesines mokyklas, aukštesniąsias mokyklas, aukštąsias mokyklas, neformaliojo švietimo mokyklas ir net ikimokyklinio ugdymo mokyklas.

KEISKITE ATLIEKAS Į VERTINGUS PRIZUS!

Kartu su naujais mokslo metais prasideda aštuntus metus vykstantis unikalus aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam“, kuriuo siekiama mokyti švietimo įstaigų auklėtinius, jų artimuosius, bendruomenes rūšiuoti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas.

Virš 1100 Lietuvos švietimo įstaigų aktyviai dalyvauja projekte ir suvienijusios jėgas rūšiuoja elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Nuo projekto pradžios šis gausus projekto dalyvių būrys jau surinko virš 2 219 000 kg elektronikos ir virš 85 000 kg baterijų atliekų!

Siūlome aktyviai  dalyvauti projekte ir prašome:

  • Pakabinti savo švietimo įstaigoje projekto plakatus;
  • Pastatyti visiems matomoje vietoje baterijų surinkimo kibirėlį(-ius). Jei jų neturite ar yra didesnis poreikis – informuokite tel. 8 684 03849 ar elektroniniu paštu info@mesrusiuojam.lt ir jie nedelsiant Jums bus pristatyti.
  • Informaciją apie šį projektą ir papildomą aplinkosauginį konkursą išplatinkite auklėtiniams ir kolegoms.
 
Skelbiamas naujas konkursas

Nuo mokslo metų pradžios startuojantis projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia moksleivius dalyvauti piešimo arba eilėraščių kūrimo konkursuose, o galbūt net ir abiejuose, kas padidins šansus laimėti dar daugiau puikių prizų, kurie šiemet dar vertingesni!

Aplinkosauginių konkursų tikslas – skatinti tinkamą elektronikos bei baterijų atliekų tvarkymą. Mokiniai kviečiami piešti tema „Išradimas iš elektronikos ir baterijų atliekų“ pagal raktažodžius – „elektronika/baterijos/išradimas“, piešinyje turi atsiskleisti visi raktažodžiai. Taip pat mokiniai gali dalyvauti eilėraščių kūrimo konkurse ir kurti eiles, panaudojus raktažodžius – „mes rūšiuojam/elektronika/baterijos“. Eilėraščio apimtis – ne mažiau kaip du posmeliai.

Tiek piešinius, tiek eilėraščius reikia siųsti elektroniniu paštu info@mesrusiuojam.lt arba adresu Fabijoniškių g. 96, LT-07100 Vilnius, Lietuva.

Pastaba! Piešinius reikia siųsti skaitmenine forma (t.y. nuotrauką ar skenuotą kopiją) arba originalą. Visus darbus reikia siųsti iki 2020 metų sausio 15 dienos.

Prizai laimėtojams!

Daugiausia palaikymo („Like“ paspaudimų) socialiniame tinkle Facebook „Mes rūšiuojam“ puslapyje, surinkusių 2-jų darbų autoriai laimės sporto ir veiksmo kameras „Prixton DV609“. Autoriai, kurių darbai užims trečiąją vietą pagal surinktus „Like“ paspaudimus, laimės išorines baterijas (Power bank).

Taip pat daugiausia iš organizatorių sudarytos komisijos simpatijų pelnę piešinių ir eilėraščių autoriai laimės sporto ir veiksmo kameras „Prixton DV609“. Dar 2-jų konkursų autoriai džiaugsis „Mes rūšiuojam“ puodeliais ir „Forum Cinemas“ kuponais į kiną. 

Daugiau informacijos apie konkursą rasite: Išradimas iš elektronikos ir baterijų atliekų

  • Projektas tęsiamas toliau, greitu metu Jus informuosime apie ateinančius išvežimus.