Projektas “Mes rūšiuojam”

Šio projekto siekis, atkreipti dėmesį į aplinkos apsaugos problemas, efektyviai organizuoti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų atliekų rinkimą. „Mes rūšiuojam“ ypatingą dėmesį skiria jaunosios visuomenės ugdymui – moksleiviai, studentai ir net darželių auklėtiniai turi būti pratinami rūšiuoti, rinkti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų atliekas, jų nešalinti su kitomis buityje susidarančiomis atliekomis.Projektas „Mes rūšiuojam“ – didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. Projekto „Mes rūšiuojam“ metu Lietuvos švietimo įstaigose renkamos elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamųjų baterijų atliekos.

Mažinti aplinkos taršą padės jaunųjų bendruomenės dalyvių, jų šeimos narių bei mokytojų skatinimas. Projektas „Mes rūšiuojam“ nusprendė skirti dovanas visoms mokykloms, kurios dalyvauja šiame projekte, saugo savo aplinką ir formuoja vaikams gerus įgūdžius.

Kviečiame aktyviai dalyvauti visas Lietuvos švietimo įstaigas – bendrojo lavinimo mokyklas, profesines mokyklas, aukštesniąsias mokyklas, aukštąsias mokyklas, neformaliojo švietimo mokyklas ir net ikimokyklinio ugdymo mokyklas.

KEISKITE ATLIEKAS Į PRIZUS!

Kartu su naujais mokslo metais prasideda šeštus metus vykstantis unikalus aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam“, kuriuo siekiama mokyti švietimo įstaigų auklėtinius, jų artimuosius, bendruomenes rūšiuoti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas.

2016-2017 mokslo metais 1400 Lietuvos švietimo įstaigų aktyviai dalyvavo projekte ir suvienijo jėgas rūšiuojant elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Šis gausus projekto dalyvių būrys nuo projekto pradžios jau surinko 1 511 000 kg elektronikos ir 59 000 kg baterijų atliekų!

Siūlome aktyviai  dalyvauti projekte ir prašome:

  • Pakabinti savo švietimo įstaigoje projekto plakatus;
  • Pastatyti visiems matomoje vietoje baterijų surinkimo kibirėlį(-ius). Jei jų neturite ar yra didesnis poreikis – informuokite tel. 8 684 03849 ar elektroniniu paštu info@mesrusiuojam.lt ir jie nedelsiant Jums bus pristatyti.
  • Informaciją apie šį projektą ir papildomą aplinkosauginį konkursą išplatinkite auklėtiniams ir kolegoms.

Trumpa informacija apie projektą

Už išrūšiuotas ir priduotas atliekas gausite taškus, kuriuos iškeisite į įvairias prekes ar paslaugas (kino bilietus, ekskursijas, keliones, karines pramogas gamtoje, sporto prekes ir t.t.). Aktyviai rūšiuodami, švietimo įstaigų mokiniai ir darbuotojai papildomai laimės vertingus prizus, o papildomo piešinių konkurso dalyviai turės galimybę laimėti Molten krepšinio kamuolius. Suburkite švietimo įstaigos auklėtinius, kolektyvą bei bendruomenę ir kartu rūšiuokite elektronikos ir baterijų atliekas, rinkite taškus ir iškeiskite juos į Jums reikalingus prizus. Visa išsami informacija apie projektą pateikta internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt.

Papildomas aplinkosauginis piešinių  konkursas

Mokiniai kviečiami piešti pagal raktažodžius – „Mes rūšiuojam/elektronika/baterijos“, piešinyje turi atsiskleisti visi raktažodžiai. Piešinius reikia siųsti skaitmenine forma (t.y. nuotrauką arba skenuotą kopiją) elektroniniu paštu info@mesrusiuojam.lt arba piešinio originalą adresu Fabijoniškių g. 96 , LT-07100 Vilnius, Lietuva. Trijų piešinių autoriai, kurių darbai socialiniame tinklalapyje Facebook, „Mes Rūšiuojam“ puslapyje  surinks daugiausiai balsų („Like“), laimės po Molten krepšinio kamuolį ( *organizatoriai pasilieka teisę spręsti ar nuotraukos balsų skaičius nebuvo didinamas tam tikrų programų pagalba, įtarus, kad buvo sukčiaujama, organizatoriai pasilieka teisę balsų neužskaityti). Taip pat organizatorių sudaryta komisija papildomai išrinks dar 2 piešinius, kurių autoriai taip pat gaus po krepšinio kamuolį. Piešinius siųsti iki 2018 metų sausio 15 dienos.

  • Projektas tęsiamas toliau, greitu metu Jus informuosime apie ateinančius išvežimus.

http://www.mesrusiuojam.lt/wp-content/uploads/2015/01/Mes-rūšiuojam.png

 Projektas “Mes rūšiuojam” mokykloje

Organizatoriai: Atliekas renka:
GIA_logo EGIO (2)
ATC logo2